Aanimator blog

گفتگو با سازنده کارآگاه علوی در هفته نامه عصر ارتباط

 گفتگو با سازنده کارآگاه علوی در هفته نامه عصر ارتباط

بازی کارآگاه علوی که توسط شرکت اندیشه‌وران با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تولید و طراحی شده است. یک بازی رایانه‌ای از نوع نقطه کلیک و سوم شخص با فضای ماجراجویی و معمایی است که برای رده سنی نوجوانان طراحی شده است. بازی‌ رایانه‌ای که در حدود دو سال است ساخت و طراحی آن به‌ طول انجامیده و تاکنون هم نتواسته مسیر راهیابی به بازار را بیابد.

سید امیر هوشنگ امام‌جمعه، طراح بازی کارآگاه علوی است و مشکلات مالی را علت اصلی تاخیر در تکمیل و عرضه این بازی رایانه‌ای عنوان کرده است. او در ادامه با انتقاد از کپی‌برداری‌هایی که تاکنون از این بازی صورت گرفته، گفت: « ایده اولیه ساخت بازی‌ کارآگاه علوی از سوی ما بود. اما با وجودی که هنوز این بازی به بازار عرضه نشده است، شرکت‌هایی هستند که بازی‌هایی به تقلید از کارآگاه علوی ساخته‌اند».

او نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای را فرصت مناسبی برای بازی‌سازان دانست و گفت: «این نمایشگاه از بسیاری جهات نسبت به سایر نمایشگاه‌هایی که تاکنون شرکت کرده‌ام از کیفیت بهتری برخوردار است. خصوصا اینکه نمایشگاهی است که توانسته در دو بعد عمومی و تخصصی برای بازدیدکنندگان جاذبه ایجاد کند. مثلا بخش تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای که فضایی تخصصی را به‌وجود آورده است و با درنظر گرفتن غرفه‌هایی برای بازی و تفریح مراجعه‌کنندگان در طبقه B5، ضمن معرفی بازی‌های ایرانی، موفق به ایجاد فضایی عمومی شده است». همچنین او زمان برگزاری نمایشگاه را بسیار مناسب دانست و گفت: «چون روز اول و دوم نمایشگاه روزهای آخر هفته بودند، باعث شد بازدیدکنندگان زیادی داشته باشیم».

 

لینک اصلی مطلب

تعداد ۲ نظر به گفتگو با سازنده کارآگاه علوی در هفته نامه عصر ارتباط

  1. avatar مرتضی می‌گه:

    نسخه‌آزمایشی رو بازی کردم با همه نقاط ضعفی که داره (حداقل این نسخه) و نبودن صدا و …. ولی باز برای من با بیش از سی سال!!!! سن خیلی جذاب بود که یه بازی این سبکی رو از ایران داشته باشم نمیدونم آیا نسخه کامل در بازار هست یا نه؟؟؟ برای برادر زاده ام باید خیلی جالب باشه برای من که اصل ساختنش خیلی جالب بود

  2. avatar sara می‌گه:

    با سلام می شودبگوییدکی بازی به بازار می اید

نظری بنویسید