Aanimator blog

پنج بازی برتر کارآگاهی

 پنج بازی برتر کارآگاهی

یکی از خاص ترین ژانر های بازی مربوط  به بازی های کاراگاهی می باشد.که گیمر ها و طرفداران خاصی متوجه آن هستند. استدیوهای معدودی وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند. زیرا بازی های کاراگاهی علاوه بر تمام ویژگی هایی که سایر بازی ها دارند باید مفهوم بسیار قوی و متن موضوعی جذابی داشته باشند. ویژگی یک بازی کاراگاهی موفق آن است که در کنار گرافیک بسیار عالی ، صدا گزاری مهیج  باید دارای یک موضوع و داستان با درون مایه قوی باشد.به هم دلیل با وجود اینکه شرکت های زیادی اقدام به بازی سازی در ژانر کاراگاهی کرده اند ، تعداد بسیار کمی از آن ها در این زمینه موفق شده اند. در ادامه با ۵ بازی موفق که در ژانر کاراگاهی ساخته شده اند آشنا خواهیم شد.

۵- تیغه پلیس ((blade runner

این بازی که از روی فیلم آن ساخته شده بسیار مورد توجه قرار گرفت حتی کسانی که فیلم را دیده بودند نیز بازی را انجام داده اند. نکته بسیار جالب آن این است که سازندگان هم شگفتی هایی برای گیمر ها تدارک دیده بودند و بازی را عین فیلم نساخته اند و در لابه لای ماجراها سناریو های جدید قرار داده بودند و همه را سورپرایز کردند.

ماجرای این بازی آن است که ری مک روی (نقش اول بازی) درصدد است تا گروهی از حیوانات نامتعارف را که شروع به کشتار سایر حیوانات نادر کرده اند پیدا کند.خارج از این موضوعات مطلبی که مرا به بازی کردن این گیم وادار میکند آن است که شما با توجه به انتخاب هایی که می کنید در پایان بازی از ۱۳ سناریوی که وجود دارد برای شما اتفاق می افتد و به نظر من این حرکت جالب از سوی سازندگان این بازی را به یک شاهکار تبدیل کرده است.

تیغه پلیس ((blade runner

۴- باران شدید ( Heavy Rain)

از آن دسته بازی هایی است که این احساس را به شما می دهد که به تماشای یک فیلم نشسته اید تا بازی کردن یک گیم.

این بازی با ۴ شخصیت قهرمانی دنبال می شود که سعی دارند قاتل سریالی را که نام آن را قاتل اوریگامی نهاده اند پیدا کنند.یک بازی با گرافیک خوب و یک سناریو عالی که می توان در اوقات فراغت خود چند ساعتی وقت خود را برای حل مجهولات آن به سر ببرید.

باران شدید ( Heavy Rain)

۳-تاریکی لس آنجلس (L.A. Noire)

از معدود بازی هایی که دسته زیادی از گیمر ها به آن توجه زیادی کردند تاریکی لس آنجلس است این بازی آن قدر جالب بود که

حتی کسانی که ژانر ماجرایی را دوست ندارند نیز آن را بازی کنند. البته جای تعجبی ندارد زیرا گرافیک تحسین برانگیز و عالی ، حالات چهره شخصیت ها ویژگی های بارز و متمایز این بازی از سایرین است.البته این بازی می توانست متفاوت تر از این ها باشد ولی به علت آنکه درون مایه آن قوی نبود و داستان آن جالب نبود نتوانست مدت زیادی در بورس باقی بماند.

تاریکی لس آنجلس (L.A. Noire)

۲-اشیاء بی جان (Still Life)

ماجرایی که در این بازی ویکتوریا دنبال می کند بسیار جالب و هوس انگیز است. مامور اف بی آی ویکتوریا سعی در به دام اداختن یک قاتل سریالی باهوش است که جنایت هایی را در شیکاگو انجام می دهد. دراین بازی تنها رقیب شما زمان است که چالش بسیار بزرگی برای گیمر ها است. موضوع بازی طوری طراحی شده که شما را مجبور می کند کارهای ضروری خودتون رو رها کنید و پای بازی بنشینید.

اشیاء بی جان (Still Life)

۱- شرلوک هولمز (Sherlock Holmes)

به نظر نمی رسد لیستی از بازی های خوب ژانر ماجرایی- کاراگاهی وجود داشته باشد که نام شرلوک هولمز در آن نباشد.مجموعه بازی های شرلوک هولمز که از هر نظر عالی هستند هر گیمر را به خود جذب می کنند. این بازی که غالبا توسط شرکت Focus Home Interactive تولید می شود(شرکت های دیگری هم شرلوک هولمز های متفاوت با داستان های گوناگون ساخته اند) در بین بازی های سریالی و کارگاهی بیشتر از سایر بازی ها طرفدار دارد.

شرلوک هولمز (Sherlock Holmes)

چیزی که گیمر های این نوع ژانر از شرکت های سازنده انتظار دارند تنها گرافیک و یا صداگزاری عالی برای یک بازی نیست درون مایه و موضوعی که بازی حول محور آن می چرخد و گیمر را مجبور می کند تا پایان بازی دست از آزمون و خطا و بازی کردن بر ندارد بسیار حیاتی و مهم است. زمانی که به بازی های موفق نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که این شرکت ها وبازی سازان به این مهم دست یافته اند.

نظری بنویسید