Aanimator blog

لذت حل معمای یک قتل را با کاراگاه علوی شریک شوید

 لذت حل معمای یک قتل را با کاراگاه علوی شریک شوید

«بازی کاراگاه علوی: قسمت اول: قتل خانوم روژان»: بازی رایانه ای «کارآگاه علوی» با موضوع حادثه ای – ماجرایی  با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از روی داستان های همین سریال به ۴۱ زبان دنیا برای نخستین بار طراحی و ساخته می شود.

این روزها بسیاری از بازی ها را از روی فیلم ها و سریال ها می سازند. البته این موضوع می تواند هم خوب باشد و هم بد. اگر نگاهی به بازی ساخته شده کارآگاه علوی بیندازیم می توانیم بدون اقراق این را بیان کنیم که صنعت بازی سازی در ایران و بازی های ساخته شده از روی سریالها و فیلم و … پیشرفت چشمگیری داشته که این افتخاری برای میهن ماست. بیشتر شما با شخصیت کارآگاه علوی آشنایی دارید که بی شک یک کارآگاه خوبی بود . سریال کارآگاه علوی چند سال پیش از شبکه ی یک سیما پخش شده است و حالا بازی این سریال مشهور و پر بیننده ساخته شده است.

مادام روژان زنی انگلیسی تباراست که شمال تهران در باغی زیبا و بزرگ به نام «باغ خانم روژان» زندگی می کند. او یک اشراف‌زاده انگلیسی است که مورد توجه مقامات ایران قرارا داشته و در حکومت ایران جایگاه خاصی دارد. در نیمه شب آذر ۱۳۱۳ اتفاقی می‌افتد که مقامات بلند پایه حکومتی را شوکه و نگران می‌کند.

کارآگاه علوی که در حل معماهای پیچیده و سخت از تبحر خاصی برخوردار است و آوازه او تا دربار ایران رفته، از سوی مقامات ایران برای کشف ماجرا انتخاب می‌شود. در این بازی کاربران به عنوان کارآگاه علوی پا به میدان می‌گذارند و در اینجاست که با گفت‌ و گو و حل معما‌های پیچیده به کشف ماجرا پرداخته و پرده از راز آن بر می‌دارند. بازیکنان فقط در نقش کارآگاه علوی ظاهر نمی‌شوند، بلکه دستیار او و شخصیت دیگری را نیز هدایت می‌کنند.

بازی کارآگاه علوی سبکی زیبا دارد که درصنعت گیم به آن «ادونچر یا ماجرایی» می گویند. بازی کارآگاه علوی که یک بازی است که حاکی از داستان قتل زن انگلیسی تبار است که همسر روسی دارد. شما در این بازی به نقش کارآگاه علوی پای به میدان می گذارید و به دنبال کشف آثار جرم هستید تا در نهایت قاتل را بیابید . البته در این راه به موانعی برمی خورید از جمله حل معما ها و صحبت با دیگران و پیدا کردن اثار و لوازم که قاتل با آن سرو کار داشته .متنی که در ادامه می خوانید مربوط به معرفی خصوصیات و امکانات و نقدی بر این بازی ایرانی است.

 گفتنی است، در این بازی کاربران تلاش مضاعف برای پیدا کردن سرنخ را داشته و به شمال و جنوب می‌روند، بعضی اوقات حتی به روستاهای شمال کشور می‌روند تا فضای بازی یک نواخت نباشد.(در این قسمت بازی کارگاه علوی به روستای ماسوله می رود)

معمولا بازی هایی که از روی فیلم ها و سریال ها ساخته می شوند از داستان خوبی برخوردار هستند . زیرا سازندگان باید از بازی ای که میسازند اطمینان داشته باشند که بازی ای که ساخته اند بتواند گیمرها را به طرف خودش جلب کند. در ادامه به داستان این بازی میپردازیم : سال ۱۳۰۳ تهران پایتخت ایران در آن زمان ایران با حکومت شاهنشاهی اداره می‌شد . البته می‌توان گفت که اتباع خارجی نقش بسزایی در تصمیمات حکومتی داشتند . اتباعی همچون انگلیسی و روسی در بدست آوردن منافع خود با یکدیگر در رقابت بودند و از هیچ حیله و ترفندی برای برتری برابر یکدیگر نمی هراسیدند . در شمال تهران یکی از این خانواده‌ها بود که در یک باغ زندگی می‌کرد . که به باغ خانم روژان معروف بود او یکی از اتباع انگلیسی بود که بسیار ثروتمند بود و نفوذ زیادی در دربار شاهنشاهی ایران داشت . اما خانم روژان نیمه شب آذر ۱۳۰۳ به طرز فجیعی به قتل می‌رسد . قتل در مهمان خانه به طوری صورت گرفته که خدمه ، آقای روژان و دوست او آقای یلدران خبردار نشده اند. به دلیل اهمیت داشتن این موضوع ، از سوی مقامات بالا کارآگاه علوی برای رسیدگی به این پرونده انتخاب می‌شود تا مجرم را پیدا کند .( زنی می میرد و شما باید قاتل را پیدا کنید) ¸ خود خود شما هم که نه ¸می شوید دست راست کاراگاه علوی و می روید به کوچه پس کوچه های تهران هشتاد سال پیش و معماها را حل می کنید . همه اینها میسر می شود اگر اهل بازی کامپیوتری باشید . به گفته آقای امام جمعه سازندهی این بازی رایانه ای برای جلو گیری از یکنواختی بازی و خستگی کاربر ¸ لوکیشن های متعددی در این بازی وجود دارد ¸ کاراگاه علوی از خانه ای فرار می کند ¸ به خانه همسایه می رود ¸ به هتل روسها سر می کشد ¸ به مسافرت می رود و شمال تا جنوب کشور را زیرورو می کند تا قاتل را پیدا کند. (( به همین دلیل است که می گویم در این بازی از جنون کشتن خبری نیست ¸ در عوض کاربر دچار جنون یافتن سر نخ می شود . ))

منبع : سینماپرس

تعداد ۲ نظر به لذت حل معمای یک قتل را با کاراگاه علوی شریک شوید

  1. avatar ارین می‌گه:

    از کجا دانلود میشه

نظری بنویسید