Aanimator blog

باشگاه مخصوصی برای کارآگاهان

 باشگاه مخصوصی برای کارآگاهان

کلوپ کارآگاهان بازی ماجراجویی است که برای گوشی‌های هوشمند توسط شرکت اندیشه وران طراحی‌شده است. داستان بازی درباره حل پرونده قتلی است که کارآگاه پرونده برای حل آن باید تمامی سرنخ‌ها را بیابد و به پرسش‌هایی که در ذهن دارد پاسخ دهد. کارآگاه برای حل پرونده و بدست آوردن سرنخ‌ها باید با افراد حاضر در صحنه قتل یا مظنونین پرونده صحبت کند و از آن‌ها بازجویی نماید. همچنین به بررسی شواهد صحنه قتل بپردازد؛ که گاه اثر انگشت، رد پائی مرموز و یا دکمه لباسی است که درصحنه قتل به‌جامانده است. این شواهد در طول بازی او را برای حل پرونده یاری می‌رسانند. در این بین کارآگاه به معماهایی نیز برمی‌خورد که باید آن‌ها را حل کند تا سرنخ‌های مورد نظر را بدست آورد. محیط بازی کاملاً سه‌بعدی و ریل تایم است. از آنجایی که داستان در اوایل دوره پهلوی اتفاق می افتد، محیط بازی به سبک تهران قدیم ساخته ‌شده است. خیابان‌ لاله‌زار، گراند هتل و… به همان‌گونه بازسازی شده اند تا لذت بازی را دوچندان کنند. طراحی لباس و صحنه و گرافیک دوبعدی بازی نیز با توجه دقیق به آن دوره صورت گرفته است. همه این‌ها دست به دست هم داده اند که بازی کلوپ کارآگاهان یکی از برترین بازی‌های ماجراجویی در ژانر خود باشد.

گیم پلی:

این بازی  همان‌طور که از نامش پیداست مختص به کارآگاهی خاص نمی‌شود و برنامه ریزی آن به صورتی است که مراحل بدون نیاز به آپدیت کلی به مرور و بر حسب نیاز به بازی اضافه شوند. بدین صورت که بازی‌باز در ابتدا قسمتی از بازی را دانلود کرده و در ادامه باید بخش‌های بعدی را دریافت کند. بازی به صورتی ساخته شده است که در آینده با اضافه شدن داستان‌های دیگر توسعه یابد. دو سبک متفاوت در برنامه‌نویسی بازی اعمال شده است که هر داستان می‌تواند یکی از این دو سبک باشد. سازنده برای شروع بازی گیم پلی داستان اول خود را به‌صورت سوم شخص درآورده است و احتمال این را می‌دهد که داستان بعدی آن به‌صورت اول‌شخص بیان شود. البته المان‌ها و روند داستانی آن‌ها همانند است و حل معماها ، گفتگوها ، برسی صحنه قتل ، به دست آوردن سرنخ‌ها و پاسخ به آن‌ها در هر دو سبک به یک‌گونه است.

شاید این سؤال پیش آید که چرا بازی بدین شکل طراحی‌شده است؟

سازنده اذعان دارد که هر داستان سبک خاص خود را داراست اما حل کردن همه پروندها به یک سبک هستند.

صدا گذاری :

صدابرداری شخصیت‌های بازی در استودیو به‌صورت حرفه‌ای و با همکاری صداپیشگان مطرح صورت گرفته است. در بخش آمبیانس نیز با دقت و توجه بالایی مواجه هستیم. در مجموع می‌توان گفت صداگذاری بازی از استاندارد بالایی برخوردار است.

داستان بازی :

از گیم پلی بازی درمی یابیم که هر قسمت ماجرای خاص خود را دارد و این امر به جذابیت آن می افزاید.در این بازی قرار نیست داستان صرفاً به یک پرونده و یک کارآگاه ختم شود و قطعاً به همین دلیل است که بازی را “کلوپ کارآگاهان” نام نهاده‌اند.

 

“.

DetectivesClub2
بازی کلوپ کارآگاهان

نظری بنویسید